Antoninek POZnań

Rusza budowa ul. Miłowita na Antoninku

Ul. Miłowita, Antoninek  Foto: materiały prasowe / PIM

W poniedziałek (8 marca) rozpocznie się budowa ul. Miłowita na Antoninku, która po zakończeniu prac przestanie być drogą gruntową i zostanie pokryta asfaltową nawierzchnią. Wraz z rozpoczęciem robót zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.

Na czas realizacji pierwszego etapu budowy zamknięty dla ruchu zostanie odcinek między ul. Mścibora (łącznie ze skrzyżowaniem) a ul. Zbyłowita (bez skrzyżowania). Kierowcy będą kierowani na oznakowane objazdy: od ronda Obrońców Grodna przez ul. Światopełka, zaś od ul. Zbyłowita przez ul. Leszka. Wykonawca zapewni dojazd i dojście do posesji zlokalizowanych przy placu budowy.

Inwestycja na ul. Miłowita obejmie łącznie odcinek od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka, na którym powstanie asfaltowa, dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów, z chodnikiem z płytek  betonowych po południowej stronie. Z kostki betonowej zbudowane zostaną zjazdy do posesji oraz progi zwalniające na jezdni.

Renowacji poddany zostanie istniejący kanał deszczowy, na którym powstaną studnie rewizyjne. Zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi. Całość ma być gotowa na przełomie czerwca i lipca.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz