Dopiewo

Będzie nowy komisariat

Będzie nowy komisariat  Foto: KWP w Poznaniu

Dopiewo to kolejna miejscowość w naszej metropolii, która będzie miała wkrótce nowy budynek komisariatu Policji. Wmurowano już uroczyście akt erekcyjny pod budowę, która ma się zakończyć podczas przyszłorocznych wakacji.

To trzeci komisariat, który będzie budowany od zera w ramach realizowanego przez Powiat Poznański programu modernizacji – wyjaśnił Jan Grabkowski, Starosta Poznański – udział w budowie i przebudowie komisariatów nie jest obowiązkiem powiatu, ale chcemy w tym uczestniczyć, nasze hasło, które towarzyszy nam od dłuższego czasu, Bezpieczny Powiat, znajduje pokrycie w rzeczywistości.

Powiat Poznański wyda tylko w tym roku 1.300.000,00 złotych na cele związane z bezpieczeństwem, z czego 500.000,00 zł na nowy komisariat w Dopiewie.

Wszyscy obecni podczas uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego podpisali się pod dokumentem, który trafił do specjalnej tuby. Oprócz tego włożono do niej także okolicznościową monetę, guzik z orłem w koronie z policyjnego munduru, pendrive z fotografiami, flagietkę Starostwa Powiatowego w Poznaniu, pin z herbem Powiatu poznańskiego, a także najnowsze wydanie lokalnej prasy. Tubę wmurowano w fundamenty przyszłego komisariatu.

Działkę pod budowę o powierzchni 2.000 m² przekazała Gmina Dopiewo. Nowy budynek ma mieć 400,00 m² powierzchni. Wiadomo już, że początkowo służbę będzie tutaj pełnić 16 szkiełów. Nowy budynek ma być gotowy najpóźniej 1 sierpnia 2017 roku.

Inwestycja kosztować będzie ponad 4.000.000,00 złotych. Powiat Poznański łącznie przekaże na ten cel 1.000.000,00 złotych, a Gmina Dopiewo 1.200.000,00 zł. Komenda Główna Policji natomiast pokryje niemal połowę całkowitych kosztów budowy komisariatu.

Będzie nowy komisariat

 

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz