Jeżyce

Będzie nowa ulica św. Wawrzyńca

Będzie nowa ulica św. Wawrzyńca  Foto: Google Street View

Nowa ulica św. Wawrzyńca ma nieco odciążyć ruch na ul. Dąbrowskiego. Miasto przeznaczy na tę inwestycję 20.000.000,00 złotych. Dzięki podpisanej umowie prywatny inwestor dołoży kolejnych 10.000.000,00 złotych.

Inwestorem jest firma Colian, do której należy m. in. dobrze znana poznaniakom marka Goplana. Spółka jest też właścicielem działki o powierzchni 6 hektarów, a która zlokalizowana jest w pobliżu planowanej inwestycji drogowej. Zagwarantowana w podpisanej jeszcze w grudniu umowie kwota wpłynęła już na specjalne konto.

Nowy odcinek ulicy powstanie pomiędzy ul. Kościelną a ul. Żeromskiego. Znajdująca się tam obecnie droga jest częściowo nieprzejezdna. To jednak zmieni się już wkrótce, ponieważ po zakończeniu inwestycji pojawi się tam droga z dwoma pasami ruchu biegnąca wzdłuż nasypu kolejowego. Wybudowany zostanie także chodnik oraz ścieżka rowerowa. W planach jest również kanalizacja deszczowa. Powstać ma kanał opaskowy dla stawów sołackich.

Budowa ul. św. Wawrzyńca pozwoli także na uruchomienie nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową – podkreślają władze Miasta – w najbliższym czasie firma Colian przedstawi koncepcję zagospodarowania terenów Goplany, a miasto będzie koordynować działania planistyczne dla tego obszaru.

Już w przyszłym miesiącu ma być dostępny dla wszystkich zainteresowanych projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jeżyce – Północ część C.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Czy jest potrzeba przedłużenia Św.Wawrzyńca do Kościelnej ? Oczywiście że tak, właściwie ta ulicach jest w planach od co najmniej 25 lat. Jednak jest ALE ! Po pierwsze, Prezydent Jaśkowiak, wręcz rzutem na taśmę potraktował ul. Św. Wawrzyńca jak mięso wyborcze, przed nadciągającymi wyborami. Po drugie. Wpierw się robi newsa iż miasto da 20 baniek prywatny inwestor dołoży 10 baniek, ale malutkimi literkami dopisuje się że należy zrobić projekt. Po trzecie, jak już wszystko się uda i dojdzie do oddania – kiedyś tam- co się będzie działo na tej nowej części Św. Wawrzyńca? Sporo samochodziarzy się przeniesie na tą nową część tej ulicy i …utknie w korkach! W czym problem? Co z wiaduktem pod torami kolejowymi, ulica Kościelna – Nad Wierzbakiem? Będzie przebudowa? Czy pozostanie ta kiszka? Czy Pan Prezydent ma świadomość co spowoduje powstanie tej nowe części ulicy w tej części Jeżyc/Sołacza? A jak będzie rozwiązany problem podłączenia nowej części Św. Wawrzyńca do ulicy Żeromskiego/ Niestachowska? Dodatkowo, Św. Wawrzyńca między posesjami 29- 26 aktualnie jest nieprzejezdna, proszę się zaznajomić dlaczego i co się wiąże z ewentualną budową/przebudową. Niestety ale 30 baniek, to ledwie na waciki starczy nie na budowę normalnej drogi. I oby nie była to niemal wojna 30-letnia z tym kawałkiem bardzo potrzebnej ulicy?
    Rekapitulując. Budowa nowej części Św. Wawrzyńca, to zwykła kiełbasa wyborcza obecnego Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka!
    Panie Prezydencie, niestety ale prze trzy lata swojego władania naszym Poznaniem, dokonał czegoś niemożliwego. Miał pan uporządkować( było to bardzo potrzebne) centrum Poznania oraz je ożywić. Niestety jeszcze bardziej pan spustoszył centrum naszego miasta ….te zapory, te czerwone asfalty. Nie czyń już pan nic więcej !!!