K U L T U R A

Beata i Bajm w Poznaniu

Beata i Bajm - 40-lecie - w hali 3A MTP - Poznań 13.11.2018 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Beata i Bajm - 40-lecie - w hali 3A MTP - Poznań 13.11.2018 r.

Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm wystąpi na Skwerze Play w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 18:30.

Zespół Bajm powstał w 1978 roku w Lublinie. Bardzo szybko zyskał popularność, tym samym stając się jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie. Muzyka jaką tworzą to połączenie popu i pop-rocka.

Obecnie zespół tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior oraz Maria Dobrzańska.

Album “Bajm” to była pierwsza płyta w karierze zespołu. Do końca lat 80-tych, grupa wydała kolejne cztery albumy – “Martwa Woda”, “Chroń Mnie”, “Nagie Skały” i “Biała Armia”. Kolejne lata przyniosły następne płyty – “Płomień z nieba” i “Etna” oraz kompilację hitów pt. “Ballady”.

W 1998 r. został wydany debiutancki album wokalistki pt. “Beata”, z kolei na otwarcie trzeciej dekady działalności, ukazał się ósmy album – “Szklanka Wody”.

Zespół koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. W trakcie czwartej dekady działalności zespołu, Bajm wydał album pt. “Blondynka”, a w 2015 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta pt. “Bajm Live – akustycznie”. Rok później światło dzienne ujrzał solowy krążek Beaty pt. “B3”.

Beata i Bajm w Poznaniu

Skwer Play
niedziela, 15 sierpnia, godzina 18:30

Bilety w cenie od 99 zł

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz