DLA STUDENTA

Bal Seledynowy na UEP

bal  Foto: sxc

Zbliża się termin kolejnej już edycji Balu Seledynowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. To wydarzenie, które ma najdłuższą tradycję spośród poznańskich bali.

Korzenie tego balu sięgają roku 1933. Właśnie wtedy w wybudowanym dopiero budynku Wyższej Szkoły Handlowej, przy ówczesnych Wałach Leszczyńskiego, odbył się on po raz pierwszy.

Dziś, choć zmieniły się nazwy uczelni, ulicy i minęło ponad osiemdziesiąt lat, Bal Seledynowy nadal odbywa się w tym samym miejscu i wciąż jest niezmiernie ważnym oraz znanym wydarzeniem kulturalnym zarówno w środowisku akademickim, jak i biznesowym Poznania – przekonują organizatorzy.

W tym roku zabawa odbędzie się w konwencji karnawału w Rio de Janeiro.  Tradycyjnie też, także i tym razem Bal Seledynowy będzie miała charakter charytatywny.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie inicjatyw edukacyjnych i pomocowych organizowanych przez Fundację Akademicką Gaudeamus Igitur na rzecz studentów uczelni poznańskich – wyjaśnia Adam Wize, organizator Balu Seledynowego na UEP.

Współorganizatorami Balu są Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Fundacja Akademicka Gaudeamus Igitur oraz Korporacja Lechia.

Bal Seledynowy odbędzie się w auli UEP (al. Niepodległości 10) w ostatnią sobotę karnawału, 6 lutego o godzinie 20:00. 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz