Babskie Miasteczko czyli przychodzi Baba do lekarza :)

foto sxc  Foto:

foto sxcPrzychodzi baba do lekarza – tym razem za darmo i sprawa wcale nie jest dowcipem. W najbliższą niedzielę w Urzędzie Miasta Poznania zorganizowane będzie “Babskie Miasteczko”. Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. W budynku Urzędu przy placu Kolegiackim 17 od godziny 11:00 do 16:00 na poznanianki czekać będą lekarze, by udzielić porad dermatologicznych, wykonać badanie wideodermatoskopem, dermokonsultacje i wideomikroskopowe badanie skóry. Będzie można także uzyskać porady rehabilitanta, masaże, zabiegi z zakresu fizykoterapii. Będzie również możliwość wykonania badania ciśnienia tętniczego krwi, badania wskaźnika masy ciała (BMI) a także pomiary: cukru, trójglicerydów i cholesterolu we krwi, badania słuchu, badania mammograficzne. Udzielać porad będą: dietetyk, urolog, psychiatra, reumatolog, laryngolog, chirurg naczyniowy,  diabetolog, endokrynolog oraz okulista.

Dodatkowo panie w “Babskim Miasteczku” mogą się czegoś nauczyć. Planowana jest bowiem nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, nauka samobadania piersi, edukacja na temat zapobiegania nowotworom piersi, raka szyjki macicy, ale również porady rzecznika praw pacjenta, porady kosmetyczne, porady z zakresu medycyny estetycznej. Organizatorzy zapowiadają również inne niespodzianki. Jakie? Tego już zdradzić nie chcieli.

Organizatorem Babskiego Miasteczka jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz