Stare Miasto

Aż chce się czytać! Nowa czytelnia w staromiejskiej szkole

Nowa czytelnia w Szkole Podstawowej nr 75 (2)  Foto: M. Osińska / ROSM

O nową czytelnię wzbogaciła się staromiejska Szkoła Podstawowa nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Do dyspozycji uczniów oddano jasne pomieszczenia z kanapami i stolikami do pracy. Ostateczny wygląd czytelni został skonsultowany zarówno z fachowcami jak i uczniami, a pieniądze na remont pochodziły z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto i Wydziału Oświaty.

Zakres prac adaptacyjnych był spory. Obejmował m.in. skuwanie tynków, ocieplanie ścian, wykucie przejścia do biblioteki, wykonanie nowej podłogi i montaż podwieszanego sufitu. Ale ostateczny przyjazny efekt, który przerósł oczekiwania jest wynikiem także nowego oświetlenia i nowoczesnego umeblowania.

Cel naszych działań był oczywisty – jeszcze większe zainteresowanie dzieci książką i czytelnictwem – informuje dyrektor Katarzyna Sołtysiak. Od pierwszych dni po otwarciu odnotowaliśmy zdecydowanie więcej uczniów korzystających z księgozbioru, co bardzo cieszy i motywuje – dodaje

Dla Rady Osiedla remonty placówek oświatowych i doposażenie placów zabaw to jeden z głównych punktów inwestycyjnych. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel prawie 400 tys. zł. To spora kwota, ale wyzwaniem jest tu wyludniające się centrum miasta.

Staramy się systematycznie modernizować budynki szkolne, tak aby dzieci miały jak najlepsze warunki nauki i zabawy, a rodzice byli pewni, że ich pociechy otrzymują nie tylko dobre wykształcenie, ale także opiekę w przyjaznych i po prostu estetycznych i nowych przestrzeniach – podkreślają staromiejscy radni.

Prace remontowe wykonała, firma Romar, wyłoniona w trybie zapytania ofertowego. Koszt prac modernizacyjnych i wyposażenia wyniósł 35 200 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: M. Osińska / ROSM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz