Aglomeracja

AWF zaprasza na studia!

AWF Rektorat  Foto: AWF / materiały prasowe

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu zaprasza maturzystów, kandydatów na studia, do udziału w spotkaniu informacyjnym o Uczeni. Drzwi Otwarte online pod hasłem „Ruszaj na AWF!” odbędą się 19 marca na oficjalnym profilu Uczelni na Facebooku. Początek o godz. 12.

Dzięki transmisji rozmów wykładowców ze studentami z różnych miejsc kampusu, kandydaci będą mogli zobaczyć teren Uczelni – w tym obiekty sportowe i dydaktyczne. O Wychowaniu Fizycznym rozmawiać będą na przykład z nowej sali, która powstała w miejsce tarasu w budynku hali sportowej, o kierunku Sport – z siłowni, z kolei sala tańca będzie miejscem rozmów o kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej.

Kandydaci dowiedzą się, jakie zajęcia są na kierunkach, jak wyglądają te sportowe, jakie są sekcje czy jakie perspektywy zawodowe daje ukończenie danego kierunku. Mowa będzie też o możliwościach rozwoju swoich pasji w AWF – od uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Polski, wyjazdach na studia za granicę, obozach sportowych letnich i zimowych w górach, po możliwości zdobycia specjalizacji trenerskich oraz instruktorskich czy udział w grupach i zespołach tańca.

Prowadzący wyjaśnią też kwestię: Sport czy Wychowanie Fizyczne? Czym różnią się te kierunki i komu są dedykowane. Przedstawią też zalety studiowania w filii AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

Będzie również wszystko o zasadach tegorocznej rekrutacji, m.in. o tym, na jakie kierunki nie ma w tym roku egzaminów z pływania, jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, żeby starać się o przyjęcie na wybrany kierunek, jak przeliczyć uzyskane wyniki na maturze na punkty w rekrutacji itp.

Na czacie uczestnicy będą mogli zadawać na bieżąco pytania.

Uczelnia oferuje kierunki studiów związane ze zdrowym i aktywnym stylem życia, takie jak: Dietetyka, Fizjoterapia, Sport, Turystyka i Rekreacja, Taniec w Kulturze Fizycznej, Wychowanie Fizyczne – wszystkie na pierwszym i drugim stopniu oraz dodatkowo na drugim stopniu – międzywydziałowy kierunek Neurobiologia.

HARMONOGRAM


12.00 Powitanie uczestników
12.10 Rekrutacja okiem eksperta – czyli co trzeba wiedzieć o naborze
12.30 Wychowanie Fizyczne
12.45 Taniec w Kulturze Fizycznej
13.00 Sport
13.15 Turystyka i Rekreacja
13.30 Fizjoterapia
13.45 Dietetyka
14.00 Co po AWF? Perspektywy zawodowe

Filia AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim
14.10 Zaprezentowanie filii AWF
14.15-14.35 Prezentacja kierunków: Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne, Dietetyka

Transmisja na żywo na wydarzeniu „Ruszaj na AWF! Drzwi Otwarte online – 19 marca” na Facebooku https://www.facebook.com/poznanawf

Użyte w artykule zdjęcia: AWF / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz