POZnań

Autobusem, jak bimbą zwiedzisz miasto

BimbaBus Emotions  Foto: materiały prasowe

Na poznaniaków i turystów czeka nowa atrakcja. Będą mogli poznać miasto z okien autobusu. Taka forma zwiedzania – Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź) jest popularna w wielu zachodnich, europejskich miastach, np. Londynie, Berlinie, Paryżu czy Pradze. Bimbabus wyjedzie na ulice Poznania 4 sierpnia.  

Dwupiętrowy autobus bez dachu, nazwany BimbaBus Emotion, to nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Autobusy Hop-on Hop-off jest popularną formą zwiedzania na całym świecie. To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem. 

BimbaBus jeździć będzie od Alei Marcinkowskiego, przez Dzielnicę Cesarską, Śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu w krótkim czasie będzie można dotrzeć do wielu kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowie o historii i kulturze miasta.  

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek.  

BimbaBusy kursować będą od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10 a 18. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne.  

Więcej informacji dostępnych jest na stronie BimbaBus Emotion

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz