K U L T U R A

Anita Lipnicka akustycznie “Z bliska”

Anita Lipnicka akustycznie "Z bliska" w Auli UAM - Poznań 26.03.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Anita Lipnicka akustycznie "Z bliska" w Auli UAM - Poznań 26.03.2019 r.
Pierwsza w historii Anity Lipnickiej trasa koncertowa bez prądu. Artystka z zespołem odwiedziła wczoraj Poznań, a podczas koncertu, “Z bliska”, można było usłyszeć wiele dobrze znanych piosenek, które wypełniły swoim energetycznym brzmieniem całą Aulę UAM.
W trakcie koncertu nie zabrakło dobrze znanych przebojów Lipnickiej jak “Wolne ptaki”, czy “Zanim zrozumiesz”. Artystka zagrała także utwory, które jak sama określiła wpływały na nią w młodości, jak “Linger” zespołu Cranberries czy  “What I Am” Edie Brickell & New Bohemians.
Debiutowała jako wokalistka popowego zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty „Emu”(1993) i „Elf”(1995). Oba wydawnictwa odniosły olbrzymi sukces komercyjny, zdobywając uznanie zarówno publiczności jak i krytyków muzycznych. Prawie milion sprzedanych płyt, a także szereg prestiżowych nagród (m. in. Grand Prix oraz Nagroda Dziennikarzy na 31. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie), zadecydowały, że Anita stała się jednym z najważniejszych głosów swojego pokolenia. Niekwestionowane hity zespołu, do których napisała teksty – takie jak „Piosenka księżycowa” czy „Zanim zrozumiesz” – na zawsze wpisały się w poczet hymnów popkultury lat dziewięćdziesiątych, stając się jednocześnie evergreenami, które do dzisiaj królują w rozgłośniach radiowych.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz