Akademia Seniora w Puszczykowie.

akademia_senioraW najbliższy poniedziałek (15.II.2010) . o godz. 17:00 nastąpi uroczysta inauguracja pierwszego semestru Roku Akademickiego 2010 Akademii Seniora w Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie. Wykład inauguracyjny pt.: „Co mieszkańcy wiedzieć powinni o marketingu” poprowadzi mieszkaniec Puszczykowa- prof. dr hab. Henryk Mruk. Zajęcia Akademii Seniora, to propozycja dla osób ceniących zdobywanie wiedzy i rozwój umysłowy niezależnie od wieku, wykształcenia i wykonywanego zawodu. Akademia stwarza okazję do rozwoju różnych umiejętności i poznania wybitnych osobistości życia naukowego, kulturalnego i społecznego. Akademia Seniora zaprasza – obok wykładów – na cykliczne zajęcia dla zainteresowanych doskonaleniem i nabywaniem sprawności w następujących dziedzinach:  Gimnastyka (Tai chi, Nordic walking, bule), Informatyka, Florystyka, Sztuka szybkiego zapamiętywania, Języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski), Taniec towarzyski. Koszt uczestnictwa w jednej z wybranych dziedzin wynosi 20zł miesięcznie, udział w każdym z następnych rodzajów zajęć – 10zł miesięcznie.

Rok akademicki podzielony jest na 2 semestry: od 15 lutego do 15 czerwca 2010 oraz od 1 października do 15 stycznia 2011 (obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne). Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu, we środy od godz. 16.30 w Sali Teatralnej w Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie, ul. Wysoka 1. Po wykładach zapraszamy na “Akademię po godzinach”, czyli warsztaty, pokazy filmów, spotkania przy kawie i dyskusje z wykładowcami. Zajęcia praktyczne poszczególnych grup odbywają się raz w tygodniu, w godzinach przed i popołudniowych (w zależności od zapotrzebowania). Dla słuchaczy przewidujemy dodatkowe niespodzianki naukowe i rozrywkowe.

Słuchaczem Akademii Seniora może być każda osoba, która przekroczyła magiczną liczbę 55 lat i która złoży stosowne dokumenty i uiści opłatę semestralną. Słuchacze Akademii Seniora otrzymają legitymację, która uprawni ich do wyboru zajęć, uczestnictwa we wszystkich wykładach, dodatkowych imprezach i spotkaniach. Osoba, która nie posiada statusu słuchacza może uczestniczyć w wybranych wykładach po uiszczeniu opłaty za dany wykład. Warunkiem zorganizowania zajęć praktycznych jest udział minimum 10 osób. Każdy ze słuchaczy po uiszczeniu wpisowego na semestr zimowy 2010 w wysokości 30 zł otrzyma indeks z wpisem na dany semestr.

Zgłoszenia i opłaty można dokonać w Bibliotece Miejskiej im. Musierowicz, Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie. Tel. 61-8194-649

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz