POZnań

Aikido Nishio czyli bezpłatna nauka trudnego języka

Bezpłatne kursy języka japońskiego  Foto: Nishio

Kuchnia, judo, nowe technologie, oryginalna kultura a także możliwość zwiedzania świata – to wszystko wpływa na coraz większe zainteresowanie Japonią i nauką trudnego języka. Już po raz piąty Stowarzyszenia Aikido Nishio zaprasza na kursy nauki języka japońskiego.

Bezpłatne kursy języka japońskiego Foto: NishioZajęcia przeznaczone dla dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych odbywają się pod patronatem kuratora oświaty i dziekana Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Zapraszamy młodzież, która chce inwestować w siebie, z dobra znajomością gramatyki języka polskiego, znająca w stopniu dobrym język angielski. Warunkiem uczestnictwa jest pozytywne zaliczenie testu z znajomości alfabetu HIRAGANA – informuje Karol Kroll ze Stowarzyszenia Aikido Nishio

Choć do rozpoczęcia zajęć wymagane są językowe umiejętności to sam kurs jest bezpłatny. Nabór rozpoczyna się we wrześniu. Autorski projekt stowarzyszenia ma na celu umożliwienie nauki trudnego języka, sprawdzenie przez uczniów swoich możliwości. Nauka japońskiego zdecydowanie różni się on od dobrze znanych nam reguł lektoratów języków europejskich.

Dzięki naszej inicjatywie, co roku kilku kursantów rozpoczyna studia na wydziałach orientalistyki, są nawet studenci, którzy wybierają dalszą edukację w Japonii – podkreśla Karol Kroll

Dokładne informacje można uzyskać mailowo: nihongo@interia.eu lub telefonicznie 697015553

Zajęcia z japońskiej kaligrafii Foto: Nishio

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Nauka japońskiego jaki chińskiego czy polskiego jest jednym z trudniejszych języków. Bez pomocy native speakrów i wielu lat nauki to można zapomnieć.