Aglomeracja

Aeroklub Poznański szuka kandydatów na pilotów

Start szybowca  Foto: Aeroklub Pomorski

Aeroklub Poznański, najstarszy polski aeroklub zaprasza do udziału w rekrutacji na bezpłatne szkolenia szybowcowe w sezonie 2019, do udziału w którym zaprasza osoby w wieku 16-17 lat. Po wstępnym szkoleniu teoretycznym (30 godzin) zostanie wyłoniona grupa kursantów, których pełne szkolenie szybowcowe zarówno teoretyczne jak i praktyczne sfinansuje Aeroklub Poznański.

Całe szkolenie obejmie trzy etapy. Pierwszy etap służy rekrutacji. W tym czasie (15 – 19 czerwca), potencjalni kandydaci na pilotów wezmą udział we wstępnym szkoleniu teoretycznym. Kolejnym krokiem będą testy sprawnościowe i test/egzamin z wiedzy o lotnictwie. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do pełnego szkolenia teoretycznego oraz szkolenia praktycznego – jest zaplanowane na 23 czerwca. Już następnego dnia rozpocznie się dalsze szkolenie teoretyczne (37 h) zakończone egzaminem wewnętrznym, a od 1 lipca do końca sierpnia w planach jest szkolenie praktyczne obejmujące loty, w tym m. in. start za wyciągarką oraz celność lądowania.

Jesteśmy jednym z nielicznych Aeroklubów w Polsce szkolących na własny koszt młodych pilotów. Szanse na bezpłatne wyszkolenie w sezonie 2019 mają osoby, które po pierwszym etapie szkolenia teoretycznego osiągną najlepsze wyniki z testu oraz przejdą test sprawnościowy. Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca – zaznacza Piotr Haberland, Dyrektor Aeroklubu Poznańskiego.

Tomasz Szczot, Prezes Aeroklubu Poznańskiego podkreśla: – Ten rok jest dla nas wyjątkowy. Obchodzimy 100-lecie istnienia. Rozwijamy działalność i przenosimy się na lotnisko w Kąkolewie. Będzie to nasza trzecia lokalizacja. 100 lat temu zaczynaliśmy na lotnisku na Ławicy, później przyszedł czas na Kobylnicę – teraz przed nami historyczny krok i nowy etap – Kąkolewo. Jednak mamy świadomość, że gdyby nie te wszystkie osoby, które przez 100 lat tworzyły naszą społeczność, nie bylibyśmy dziś w tym miejscu. To dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu możemy dziś oferować bezpłatne szkolenia dla młodych adeptów pilotażu.

Więcej informacji: rekrutacja@aeroklub.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Aeroklub Pomorski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz