Stare Miasto

Abdul Aziz Tetteh zagra w Lechu?

Kolejorz przymierza się do kolejnych transferów. Klub jest podobno zainteresowany Tomaszem Hołotą ze Śląska Wrocław oraz Maciejem Gajosem z Jagiellonii Białystok. W Poznaniu na testach medycznych jest już Abdul Aziz Tetteh, który gra w barwach Platanias Chania.

Jeśli ten defensywny pomocnik Platanias przejdzie pozytywnie testy medyczne, a wszystko wskazuje na to że tak właśnie będzie, już jutro podpisze kontrakt z Kolejorzem.

Tetteh urodził się 25 maja 1990 roku w Dansoman w Ghanie, ma 188 centymetrów wzrostu i jest piłkarzem prawonożnym, 25-latek jest zawodnikiem Platanias Chania, zespołu grającego w greckiej Super League – informuje Klub – Ghańczyk już w wieku 18-stu lat przeniósł się do Europy, najpierw został zawodnikiem Udinese Calcio, w którym jednak nigdy nie zadebiutował, dalsze piłkarskie szlify zbierał w drużynach z ligi hiszpańskiej, do których był wypożyczony.Abdul Aziz Tetteh

W swojej piłkarskiej karierze Tetteh grał również Xerez CD, Granada CF, CD Leganes i Montaneros CF. Przez ostatnie trzy sezony Ghańczyk bardzo dobrze radził sobie w greckiej Super League. Defensywny pomocnik w swoim obecnym zespole wyróżnia się dobrą techniką i siłą fizyczną.

Na boisku wykazuje mocne cechy przywódcze – dodają przedstawiciel Lecha – w Plataniasie występuje wielu doświadczonych piłkarzy, ale to właśnie 25-latek pełnił rolę kapitana zespołu.

Tetteh ma na swoim koncie również występy w reprezentacji narodowej. Pięciokrotnie wystąpił w kadrze Ghany do lat 20, ponadto raz zagrał w seniorskiej drużynie narodowej.

Abdul Aziz Tetteh

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • a mnie zastanawia co z tą całą szkółką Lecha. pic na wodę, jacyś nowi zawodnocy?