Aglomeracja

A+B+C+D

Tramwaj, bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kilka dni temu Miasto pochwaliło się, że chce stworzyć najlepszą komunikację miejską w Polsce. Stworzyło ABC – podstawy, które mają pomóc w uzyskaniu tego tytułu. A jak atrakcyjny, B jak buspasy i C jak cyfryzację. Dziś już wiadomo, że do tego ABC musimy dodać D jak drogo.

Wg informacji, które do nas dotarły miasto planuje podwyżkę cen biletów komunikacji publicznej, w tym biletów okresowych. Już teraz Poznań oferuje jedną z najdroższych sieciówek. Jednak po planowanej podwyżce staniemy się niekwestionowanym liderem.

Jak piszą Inwestycje Dla Poznania – Prawdziwa i najlepsza komunikacja publiczna to ta, z której korzysta najwięcej osób. Nie osiągniemy tego podwyższając już i tak wygórowane ceny. Co z tego, że będziemy mieli nowoczesne autobusy, tramwaje jeżeli jednocześnie podnosimy ceny biletów i ograniczamy liczbę wozokilometrów.

Co ciekawe w maju ubiegłego roku w Krakowie podjęto decyzję o wprowadził zmiany w cenniku biletów m.in. obniżając cenę biletu miesięcznego. Tam odpowiednik Naszego biletu aglomeracyjnego kosztuje 68 zł. A już niedługo w Poznaniu zamiast 99 zł mamy zapłacić 119 zł.zł! Brawo!

Poniższa grafika przygotowana przez Inwestycje Dla Poznania prezentuje porównanie ceny miesięcznego biletu imiennego na wszystkie linie w największych miastach Polski.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, Inwestycje Dla Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz