POZnań

9. edycja Poznańskich Targów Piwnych

Poznańskie Targi Piwne  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W piątek, 18 listopada rozpoczną się Poznańskie Targi Piwne – jedna z największych w Polsce imprez piwnych. Do wspólnej zabawy zaprasza prawie 80 wystawców.

18-19 listopada 2022 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich, już po raz 9. odbędą się Poznańskie Targi Piwne. W atmosferze dobrej zabawy, przeplatanej licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów, będzie można zanurzyć się w świat smaków i aromatów – nie tylko piwa.

Ponad 60 stoisk z alkoholami (w tym aż 54 browary!) i prawie 30 stoisk gastronomicznych – to zapowiedź prawdziwej biesiady, która czeka na miejscu i okazja, by spróbować czegoś nowego. W ofercie znajdzie się wiele nowości, które swoją premierę będą miały dopiero podczas PTP, ale też znaleźć tu będzie można prawdziwe perełki, takie jak piwa uwarzone według historycznych receptur, czy z bardzo niecodziennymi dodatkami. Swoim menu zaskakują również wystawcy serwujący jedzenie – nieczęsto jest okazja by spróbować smażonych robaków! Ale bez obaw, nie zabraknie również bardziej klasycznych smaków, bo oferta wystawców jest bardzo szeroka!

W strefach chilloutu będzie można pograć w najróżniejsze gry – planszowe, flippery, retro-automaty, najnowsze konsole, VR, a także gry terenowe. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w Piwnej Jodze czy rozegrać krótki mecz laser tag’a, a ci, którzy wolą gimnastykę umysłową, mogą sprawdzić swoich sił w Piwnej Maturze oraz konkursach z nagrodami odbywającymi się na scenie.

Tam będzie można posłuchać także prelekcji na temat piwa, a w piątek, o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa konkursu Greater Poland – jednego z największych polskich konkursów kierowanych do domowych oraz profesjonalnych producentów piwa i cydru.

Jak co roku na Poznańskie Targi Piwne zawita także ekipa Mosznowładców. której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. Panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić nieinwazyjne i bezbolesne badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. I jest to jedyna okazja, by do lekarza przyjść z piwem w ręce!

Godziny otwarcia:

piątek – 15:00 – 1:00
sobota – 12:00 – 1:00 (sprzedaż biletów i alkoholu do 0:00)

Bilety:

Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie tobilet.pl lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu imprezy.

Cena biletu dwudniowego to 45 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu imprezy.

Cena szkolenia Flavor ActiV – 125 zł

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz