Nowy ORLIK w Wirach.

orlik 1  Foto:

Dokładnie rok po otwarciu pierwszego Orlika w Plewiskach, otwarto drugi bliźniaczy kompleks boisk wielofunkcyjnych wybudowany w ramach programu Moje Boisko – ORLIK 2012. Drugi Orlik stanął w Wirach przy ul. Podleśnej. Wstęgę przecięli Starosta Poznański Jan Grabkowski, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Maria Grabkowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski.  Pierwszy mecz pokazowy na nowej murawie rozegrali ministranci z Wir.

orlik 1

Impreza zainscenizowana została na wzór spotkania sportowego. W drużynie gości, pod przewodnictwem kapitana Piotra Reissa, piłkarza Klubu Warta, znaleźli się m.in. Starosta Poznański Jan Grabkowski, Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Maria Grabkowska i Waldemar Witkowski, Radni Powiatowi Jolanta Korcz i Mirosław Wieloch, Burmistrz Lubonia Dariusz Szmyt, Wójt Dopiewa Andrzej Strażyński oraz Dyrektor Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Jankowski. Tomasz Magdziarz, na co dzień kapitan Klubu Warta,  był kapitanem drużyny gospodarzy z Wójtem Janem Brodą i Przewodniczącym Rady Gminy Marianem Adamskim na czele. Obydwie drużyny uroczyście przekazały koszulki sportowe przygotowane specjalnie na tę okazję drużynie ministrantów komornickiego gimnazjum.

orlik 2

Specjalne gratulacje gospodarzom z okazji otwarcia drugiego Orlika złożyli Starosta Jan Grabkowski, Maria Grabkowska oraz Waldemar Witkowski – przedstawiciele Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Zwoliński – Zastępca Burmistrza Puszczykowa oraz asystent poseł Bożeny Szydłowskiej, który przybył z prezentem specjalnym – podarował Wójtowi piłkę nożną z autografem Premiera RP Donalda Tuska. Gospodarze podkreślali, że decyzja o budowie drugiego Orlika nie należała do trudnych. Zarówno Wójtowie jak cała Rada chcieli wykorzystać szansę na drugi kompleks boisk  z myślą o wzbogaceniu oferty sportowej skierowanej dla młodzieży i miłośników sportu.

orlik 3

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez Starostę Grabkowskiego, Marię Grabkowską oraz Przewodniczącego Rady Gminy Mariana Adamskiego, boisko zostało poświęcone przez Proboszcza parafii wirowskiej, ks. kan. Kazimierza Szachowicza. Na nowootwartym  boisku wystąpiły z pokazem tanecznym tancerki z Uczniowskiego Klubu Sportowego PUMA z Gimnazjum.

Budowa drugiego Orlika trwała 2,5 miesiąca. Kompleks składa się z boiska do gry w piłkę nożną z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach 30mx60m oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę koszykową i siatkową o wymiarach 19,1m x 32,1m z nawierzchnią poliuretanową. W ramach inwestycji wybudowano także budynek sanitarno-szatniowy, ogrodzenie, przyłącza wodno-kanalizacyjne i chodniki. Co ważne, boisko jest oświetlane przez dwa razy więcej masztów oświetleniowych niż wymaga norma. Wykonawcą robót jest firma SODEX sp. z o.o. ze Złotnik. Cała inwestycja to wartość 1.099,548,42 zł, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski, które przekazały po 333.000 zł. Resztę kosztów – 433,548,4 zł. – pokryła  Gmina Komorniki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz