POZnań

56 tys. kapsli na blisko 2 hektarach brzegów rzeki.

Sprząteanie Świata  Foto: materiały prasowe

Ponad 100 osób przyszło nad brzeg Warty, by wziąć udział w akcji „Posezonowe sprzątanie brzegów Warty”. Przez sześć godzin poznanianki i poznaniacy zebrali 296,8 kilogramów kapsli, co oznacza blisko 56 tysięcy sztuk. Kapsle ułożone w linii wzdłuż Wartostrady ciągnęłyby się przez 1 kilometr i 400 metrów.

Akcja sprzątania świata wzbudziła spore zainteresowanie. Do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wpłynęło ponad 120 zgłoszeń od firm i instytucji, które zadeklarowały swój udział w poznańskiej odsłonie tej globalnej akcji ekologicznej.

Wiele osób sprzątało brzegi Warty zbierając m.in. kapsle. Liczba zebranych nakrętek jest naprawdę imponująca i pokazuje skalę problemu. Przeczesaliśmy wybrany fragment brzegu rzeki po lewej stronie od mostu Św. Rocha. Gdyby było nas więcej, efekt byłby znacznie lepszy, bo nad całą Wartą widać porzucone niedopałki papierosów, kapsle oraz inne śmieci – komentuje Daniel Nowaczyk, jeden z uczestników wydarzenia.

Brzeg Warty to miejsce odpoczynku i rekreacji. Niestety, po zakończeniu sezonu letniego teren ten pełny jest różnych śmieci, w tym kapsli, które szczególnie trudno pozbierać. Na jednym metrze kwadratowym można znaleźć dziesiątki kapsli.

Rekordzistą w zbiórce kapsli został Pan Mariusz, który zebrał 34 kilogramy kapsli.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz