Aglomeracja

548 nowych przypadków zakażenia w niedzielę

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 548 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Z powodu Covid-19 zmarło ostatniej doby 10 osób.

W Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dzisiaj u 72 osób. Dane takie przekazało Ministerstwo Zdrowia. Urząd Wojewódzki w codziennym raporcie informuje o 73 osobach z naszego województwa, u których badanie dało wynik pozytywny.

Najwięcej przypadków, bo 36, potwierdzono w powiecie ostrzeszowskim. Badania ostatniej doby potwierdziły zakażenia także u mieszkańców powiatów ostrowskiego (23), kaliskiego (5), poznańskiego (3), kępińskiego (2), konińskiego (2) oraz tureckiego (2). Są to osoby w wieku od 18 do 91 lat, a także jedno dziecko.

Tylko troje zakażonych zostało przyjętych w poznańskim Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim. Jedna osoba przebywa w poznańskim izolatorium, a pozostałe z izolacji domowej.

W szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 68-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu konińskiego – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono u mieszkańców województw śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2).

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3.852 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 199 osób zmarło, a 2.714 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Zamknąć Wielkopolskę i Małopolskę. Nie będą zarażać Polaków i Słowaków. Wstrzymać ruch autonusowy i pociągi zarówno z Lrakowa jak i z Poznania .W tych pociągach pełno lłodych ludzi co kpią ze starych i rozsądnych co noszą maseczki. Założyć takim totalny lockdown to zmądrzeją ! Nie będę wiecej sobie kpić z rozsądnych ludzi i zarażać wszystkich.