K U L T U R A

500 x globalne party bez paszportu, bez biletu, bez granic

Etna w Radiu Afera  Foto: facebook

To spore wydarzenie w muzycznym i radiowym świcie – zbliża się 500. wydanie audycji “Etna, czyli wulkan muzyki świata”, nadawanej w każdy poniedziałek o godzinie 21:00 na antenie Radia Afera. Z tej okazji odbędzie się specjalna Folk Noc – koncert zespołu Ludożercy z innej wsi połączony z etno imprezą „Halo Ziemia!”

Ludożercy z innej wsi

Autorem programu jest Marcin Piosik, występujący także na dj’skiej scenie jak DJ EMPE. Przed i po koncercie do tańca zagra swoją autorską etno selekcję.

Radiowa Etna to przede wszystkim world music, ale także miks balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, kolumbijskiej cumbi, bułgarskiej czałgi a nawet etno rapu.

DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Globaltica, Folkowisko, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, EtnoKraków, gra także after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.

Czas na globalne party bez paszportu, bez biletu, bez granic!

Ludożercy z innej wsi to duet Malwiny Paszek i Tomka Grdenia. Zespół działa od 2013 roku. Pierwszy raz wystąpił podczas Dragon Folk Fest III w Poznaniu. Muzycy pochodzą z odrębnych środowisk. Malwina najbardziej związana jest z muzyką tradycyjną (Vidlunnia, Bedebede, Droryje), natomiast Tomek – ze środowiskiem kabaretowym, współpracował z Zenonem Laskowikiem, jest laureatem Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. (2004).

Ludożercy to połączenie dwóch światów, środowisk i co za tym idzie osobowości. W ich autorskich utworach spotykają się folk miejski, piosenka kabaretowa i muzyka cygańska (bałkańskich Cyganów, muzyka węgierska). Tradycja cygańska jest potraktowana idiomatycznie, muzycy nie aranżują ludowych melodii, a nawiązują do charakterystycznej melodyki, harmonii i rozwiązań formalnych. W ich piosenkach spotykają się instrumenty typowe dla wszystkich tych stylistyk jak kontrabas, czy akordeon, ale także te trochę zapomniane – stąd cytra, na której gra Malwina. Tomek Grdeń jest autorem tekstów.

Folk Noc – Ludożercy z innej wsi & DJ EMPE, Klub Pod Minogą, piątek 5 maja 2017, godz. 20:00, bilety: 10 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: facebook , https://www.facebook.com/pg/Ludozercy.Z.Innej.Wsi

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz