DLA STUDENTA Gospodarka

5 tys. dla studenta na stażu!

Kaufland Absolwent  Foto: materiały prasowe

Studenci zasilą szeregi firmy Kaufland. Sieć rekrutuje kolejne osoby do programu stażowego Absolwent

Blisko 40% młodych Polaków wskazuje brak doświadczenia jako największe wyzwanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. W tegorocznej edycji programu stażowego sieć planuje przyjąć rekordową liczbę kandydatów, którym zaoferuje wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto, bogaty pakiet benefitów, a także niepowtarzalną szansę rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia. Nabór trwa do 15 lutego.

Program stażowy Absolwent skierowany jest do studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów z krótkim stażem na rynku pracy. Sieć wykazuje otwartość na kandydatów bez doświadczenia zawodowego, priorytetowo traktując nastawienie na rozwój, a także realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego.

Według badań rynkowych niespełna połowa kandydatów deklaruje, że przy wyborze potencjalnego pracodawcy kluczową rolę odgrywa indywidualny plan rozwoju, co potwierdza, że młodzi ludzie myślą o swojej karierze perspektywicznie. Częstą barierą na starcie okazuje się jednak brak doświadczenia. W Kauflandzie wierzymy, że kluczem do efektywnej nauki jest zaangażowanie wynikające z pasji, dlatego przy rekrutacji do programu Absolwent nie doświadczenie, a motywacja odgrywa dla nas kluczową rolę. Uczestnicy stażu, którzy w ciągu 12 miesięcy pracy zaprezentują się najlepiej, z pewnością będą mogli związać się z naszą firmą na dłużej – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Kaufland oferuje atrakcyjne warunki współpracy. Podczas rocznego stażu uczestnicy programu mogą liczyć na umowę o pracę, miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto, a także szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Program otwiera jednocześnie drzwi do międzynarodowej kariery. Wyróżniający się stażyści otrzymają szansę dalszego rozwoju w firmie Kaufland Polska, a także w każdym z ośmiu europejskich krajów, w których obecna jest sieć.

Kaufland poszukuje stażystów zarówno do pracy we wrocławskiej centrali, jak i do sprzedaży operacyjnej w całej Polsce. Na kandydatów czekają stanowiska w Departamencie Zakupu, Pionie Budowy, Ekspansji, Nieruchomości i Zaopatrzenia, Dziale Kreacji, a także w 231 sklepach Kaufland. Wielu ekspertów zatrudnionych w firmie rozpoczęło swoją przygodę od programu stażowego, po którym ich kariera nabrała tempa.

Proces rekrutacyjny zakończy się 15 lutego. Wybrani kandydaci rozpoczną pracę w strukturach Kaufland już 1 kwietnia.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz