Miała być praca, była przemoc

zatrzymanie  Foto: sxc

foto sxcMatka i jej 19 letnia córka dały się skusić propozycją pracy w Anglii. Zostały jednak uwięzione i zmuszane do prostytucji. Policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali 10 osób podejrzewanych o to, że siłą przetrzymywali dwie kobiety. Akcja policjantów została przeprowadzona natychmiast po sygnale jednej z kobiet, że taki fakt miał miejsce. Policjanci odnaleźli i uwolnili jej 19 letnią córkę. Wcześniej starsza z kobiet poinformowała, że była siłą przetrzymywana przez grupę mężczyzn z Poznania. Z jej relacji wynikało, że dzień wcześniej razem ze swoją 19 letnią córką pojechały do Poznania skuszone perspektywą otrzymania dobrze płatnej pracy w Wielkiej Brytanii. W Poznaniu trafiły do mieszkania w centrum miasta i przebywały w towarzystwie kilku mężczyzn. Odebrano im dokumenty, poinformowano, że obie będą jednak pracować na miejscu w charakterze prostytutek. Kiedy obie zaczęły protestować miały być zgwałcone i groźbami zmuszone do pozostania w mieszkaniu. Po kilkunastu godzinach jednej z kobiet udało się uciec.

Policjanci, którzy zostali skierowani do wyjaśnienia tej sprawy szybko namierzyli mieszkanie w Poznaniu, w którym miała być jeszcze przetrzymywana 19 letnia kobieta. Okazało się jednak, że została stamtąd zabrana. Kryminalni odnaleźli ją na jednej z ulic w towarzystwie jednego z „opiekunów”, który wiózł ją na wylotowa trasę z Poznania, gdzie miała zacząć pracę jako prostytutka.

Do wyjaśnienia wszystkich okoliczności policjanci zatrzymali dziesięć osób, które miały jakikolwiek związek z tą sprawą. Ostatecznie do policyjnego aresztu trafiło 4 mężczyzn: Sławomir W. (35 l) z Poznania notowany za rozbój, Cezary G. (23 l) z Hrubieszowa w woj. lubelskim, Roman N. (42 l) z Gdańska poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym, Przemysław I (27 l) z Konina.

Zatrzymani mężczyźni są w dyspozycji Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, która będzie prowadzić śledztwo. Informacje i dowody zebrane przez policjantów pozwolą sformułować zarzuty. Za pozbawienie wolności, zgwałecenie, zmuszanie do prostytucji może grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz