Wyścig na lodzie – speedway na Malcie

iceracing_poznan  Foto:

iceracing_poznan

Kilka ostatnich, wiosennych, cieplejszych dni spowodowało dość duży uszczerbek w grubości tafli lodowej. Niestety wspaniale zapowiadające się widowisko trzeba będzie odłożyć i poczekać do przyszłej zimy, może wtedy okaże się ona łaskawsza dla tego sportu. Zapowiadana na niedzielę impreza ICE RACING o Złote Koziołki niestety nie odbędzie się.

Już w najbliższą niedzielę na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się międzynarodowy turniej ICE Racingu o Złote Koziołki. “To nasz kolejny krok w kierunku popularyzacji lodowej odmiany speedwaya w Polsce. Sanockie turnieje organizowane już od czterech lat nabrały odpowiedniej rangi. Nie można jednak budować wizerunku dyscypliny, bazując tylko na jedynym weekendzie w roku. Miejmy nadzieję, że turniej o Złote Koziołki zakończy się sukcesem” – rozpoczął konferencję prasową Paweł Ruszkiewicz, promotor tej widowiskowej dyscypliny sportu w Polsce.

Ze względu na dodatnie temperatury w ostatnich dniach z wielu stron płyną pytania na temat ryzyka odwołania niedzielnych zawodów. W środę dokonano niezbędnych pomiarów grubości tafli lodowej. Okazało się, że w dalszym ciągu grubość lodu na Jeziorze Maltańskim pozwala na przeprowadzenie takich zawodów. Wytyczono także tor.

Przygotowania do zawodów idą pełną parą. Przypominamy, że początek niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 13:30.

Już jest potwierdzenie w niedzielę dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia na torze regatowym Malta w Poznaniu. Po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostaną oficjalne zawody w ICE Racingu na zamarzniętym naturalnym zbiorniku wodnym! Dzięki staraniom promotorów wyścigów motocyklowych na lodzie w Polsce, Pawła Ruszkiewicza i Włodzimierza Szkudlarka do Polski ponownie zjadą najlepsi lodowi żużlowcy na świecie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz