39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 za nami

39. PZLA Mistrzostwa Polski U23  Foto: materiały prasowe / Jakub Kaczmarczyk

Nikola Horowska i Ewa Różańska z trzema medalami, życiówka Weroniki Muszyńskiej w dysku, wysokie skoki Wiktorii Miąso i rewanżowe rozstrzygnięcia w sprintach.

Podczas niedzielnej odsłony mistrzostw zawodnicy i kibice mogli cieszyć się fantastyczną pogodą. Dobre warunki i sprzyjający wiatr wykorzystały przede wszystkim skoczkinie w dal, które rozpoczęły drugi dzień rywalizacji na Golęcinie. Wynik 6.55 (rekord życiowy) dał złoto Nikoli Horowskiej, która parę minut później triumfowała również na dystansie 200 m (23.25) i tym samym powiększyła swoją poznańską medalową kolekcję do trzech krążków. Horowska zrewanżowała się Magdalenie Stefanowicz, która dzień wcześniej wygrała z nią w finale setki. Na podium zamienili się miejscami również sprinterzy. Bieg na 200 m wygrał Patryk Wykrota (20.74), przed Albertem Komańskim i Łukaszem Żokiem. We wczorajszej setce kolejność była odwrotna.

Sukces w 39. PZLA Mistrzostwach Polski U23 może z pewnością świętować Ewa Różańska. Zdobywając złoto w młocie i kuli oraz srebro w dysku była, obok Horowskiej, zdecydowanie jedną z najbardziej wyrazistych zawodniczek tegorocznego czempionatu.

Spośród triumfatorów drugiego dnia mistrzostw życiówką może pochwalić się dyskobolka Weronika Muszyńska (52.76). Bardzo blisko swojego najlepszego osiągnięcia była w konkursie skoku wzwyż Wiktoria Miąso. Skończyło się jednak na niezłej wysokości 1.86.

Rywalizację drugiego dnia mistrzostw tradycyjnie zamknęły sztafety 4×100 i 4×400 m, w których najsilniejszą ekipę przywiózł do Poznania AZS AWF Katowice (złoto na 4×400 mężczyzn oraz dwa srebra na 4×100 m).

Klasyfikację medalową województw wygrało woj. kujawsko-pomorskie, a punktową woj. mazowieckie. Wśród klubów klasyfikację medalową, jak i punktową wygrał AZS AWF Warszawa.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Jakub Kaczmarczyk