32. Europejskie Spotkania Młodych Taize – POZNAŃ. Zmiany w komunikacji.

taize  Foto:

Przez kilka dni w Poznaniu będzie dużo młodzieży z całej Europy, a co z tym jest związane – będzie wesoło, tłoczno i nieco inaczej. Zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację.

taizeGłównym miejscem, w którym młodzież będzie się modlić będą hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. W związku ze wzmożonym ruchem pieszych i autobusów zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu. Od dnia 22 grudnia na wybranych ulicach ustawione będą znaki: “zakaz zatrzymywania się”. Znaki zakazu zatrzymywania się obowiązywać będą kierowców w dniu 29 grudnia, na niżej wymienionych ulicach:

1. ul. Grunwaldzka, od ul. Babimojskiej do ul. Bolkowickiej, po stronie południowo – wschodniej (w kierunku ul. Jugosłowiańskiej),

2. ul. Ptasia, po lewej stronie za bramą wjazdową na Stadion Miejski na istniejących miejscach postojowych,
3. ul. Ściegiennego, od ul. Grunwaldzkiej do ul. Wolskiej po prawej stronie (ruch na tym odcinku ul. Ściegiennego będzie jednokierunkowy),
4. ul. Śniadeckich – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Konopnickiej (miejsca po prawej stronie). Ruch na tym odcinku ul. Śniadeckich będzie jednokierunkowy – od Grunwaldzkiej do Konopnickiej,
5. ul. Piotrowo, od ul. Berdychowo do ul. Kórnickiej, na istniejących miejscach
do parkowania, poza jezdnią,
6. ul. Wyzwolenia, na odcinku od ul. Jastrzębiej do ul. Łabędziej (po prawej stronie), ul. Wyzwolenia od ul. Pawiej do ul. Kruczej, po prawej stronie. Na ulicy Wyzwolenia na odcinku od Pawiej do Kruczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu.

W dniu 2 stycznia, w związku z zakończeniem 32. Europejskiego Spotkania Młodych i jednoczesnym wyjazdem wszystkich uczestników, w godzinach od 06:00 do 15:00 ul. Grunwaldzka zostanie wyłączona z ruchu na odcinku: od skrzyżowania z ul. Jawornicką i Smoluchowskiego, do skrzyżowania z ul. Matejki, w obu kierunkach.
Normalny ruch odbywać się będzie na ulicach poprzecznych: Reymonta – Przybyszewskiego, Grochowskiej, Bułgarskiej – Jugosłowiańskiej, Taczanowskiego.
W porozumieniu ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ruchu, możliwy będzie wyjazd z posesji i dojazd do posesji.
Jednocześnie, w porozumieniu ze służbami nadzorującymi ruch, możliwy będzie dojazd do stacji benzynowych, sklepów i lecznicy CERTUS. Ulicami Jawornicką, Smoluchowskiego, Szylinga i Matejki ruch odbywać się będzie normalnie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz