Aglomeracja BizNews

22 Honorowy!

O godzinie 13:00 w Loży Prezydenckiej Stadionu Miejskiego Witold Horowski oficjalnie obejmie obowiązki Konsula Honorowego Ukrainy w Poznaniu.

Witold-HorowskiWitold Horowski jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego POLSKA-UKRAINA w Poznaniu. Kontynuuje misję zmarłego w 2011 ojca Łukasza Horowskiego, również Konsula i prezesa Stowarzyszenia. Jest mu bliska idea budowania więzi między naszymi krajami na wielu poziomach: samorządowym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym. Uważa, że Wielkopolska jest regionem szczególnie ubogim w zakresie znajomości Ukrainy. Z kolei wielkopolska zdolność do konsekwentnego i uporządkowanego rozwoju to kompetencja, która mogłaby pomóc naszemu wschodniemu sąsiadowi.

Zawodowo od lat jest doradcą biznesowym specjalizujący się w konsultingu strategicznym i zarządczym. Wspólnie z żoną i trójką dzieci podróżując po świecie rozwijają pasję fotograficzną.

Konsul honorowy pełni swoje obowiązki honorowo. Tytuł przyznawany jest za zasługi wobec danego kraju. W Wielkopolsce działa 21 placówek konsularnych, w tym Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej. Województwo obejmują też swoim działaniem, znajdujące się poza jego granicami, konsulaty Etiopii, Filipin i Republiki Tunezyjskiej.

Przypominamy także, ze w maju w Poznaniu rozpocznie się V Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna, jedna z największych imprez w tej części Europy, promujących to, co najlepsze w różnych dziedzinach kultury Ukrainy.

ukraina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz