POZnań

Lato w mieście

Lato na Targach (Lato z książką)  Foto: Piotr Piosik

Półkolonie, warsztaty, zajęcia sportowe, koncerty – w tegoroczne wakacje w Poznaniu nudy nie będzie. Aby ułatwić mieszkańcom stolicy Wielkopolski wybór, przygotowano specjalną stronę: Lato w mieście, która zbiera najważniejsze wydarzenia. Można na niej znaleźć również adresy kąpielisk.

Wkrótce rozpoczną się wakacje – na mieszkańców i mieszkanki Poznania czeka w mieście wiele atrakcji, które pozwolą aktywnie zagospodarować wolny czas. Propozycje dla poznaniaków i ich gości spędzających lato w stolicy Wielkopolski zostały zebrane na miejskiej stronie internetowej Lato w mieście: https://www.poznan.pl/mim/lato/

Znajduje się tam bogata oferta półkolonii, warsztatów, zabaw sportowych dla dzieci i młodzieży. Wśród prezentowanych propozycji są zarówno bezpłatne zajęcia organizowane i współfinansowane przez Miasto, jak i komercyjne. Ich tematyka jest różnorodna – to zabawy i zajęcia językowe, kulinarne, taneczne, przyrodnicze i sportowe, zlokalizowane we wszystkich rejonach Poznania. Można tam również znaleźć wydarzenia przygotowywane przez CK Zamek, które co roku cieszą się dużą popularnością.

Rodzice lubiący aktywny wypoczynek z dziećmi docenią ofertę wycieczek  po Poznaniu i scenariusze pikników rodzinnych z elementami zabawy i akcentami edukacyjnymi.

Ciekawą propozycję stanowią też sobotnie bezpłatne wycieczki po Trakcie Królewsko_Cesarskim i niedzielne bezpłatne spacery po Wildzie z przewodnikiem.

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania – pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Można się tam wybrać w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym.

Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez Palmiarnię Poznańską i Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska. Wszystkim spragnionym po miesiącach pandemii koncertów na świeżym powietrzu z pomocą przyjdzie zakładka “Kultura na lato”, gdzie prezentowane są koncerty w parku Starego Browaru, imprezy na Szelągu, nad Rusałką, propozycje Estrady Poznańskiej, czy KontenerART.

Dodatkowo strona przedstawia również kąpieliska w Poznaniu i okolicy.

Bogata oferta propozycji jest wciąż uzupełniana o nowe, napływające na bieżąco zgłoszenia.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Piosik

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz