K U L T U R A

„Intymnie” – Anita Lipnicka

Anita Lipnicka akustycznie "Z bliska" w Auli UAM - Poznań 26.03.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Anita Lipnicka akustycznie "Z bliska" w Auli UAM - Poznań 26.03.2019 r.

Koncert Anity Lipnickiej z okazji jej 25-lecia pracy scenicznej pod tytułem „Intymnie” odbędzie się w Auli UAM w niedzielę, 20 czerwca o godzinie 19:00.

Artystka debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Na koncie ma łącznie 14 albumów.

Każda historia ma swój początek. Każda piosenka ma swoją historię. Z żadnego wywiadu nie da się dowiedzieć o mnie tyle, co z tekstów, które piszę od ponad 25 lat. Dlatego zdecydowałam się zwieńczyć obchody swojego jubileuszu pracy twórczej wyjątkową trasą, podczas której będę nie tylko śpiewać, ale dużo opowiadać o tym, jakie tajemnice kryją w sobie moje piosenki. To będzie bardzo kameralne, bardzo osobiste spotkanie. Dlatego też wymaga specjalnej oprawy i narracji muzycznej. Na scenie pojawię się w rozszerzonym składzie, co nie oznacza, że będzie głośniej – wręcz przeciwnie. Użyję wszystkich dostępnych mi środków wyrazu by w ciszy i skupieniu zabrać słuchaczy do niezwykłego ogrodu wrażeń, gdzie to co realne przemiesza się z wyimaginowanym, gdzie surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni… Chcecie posłuchać moich opowieści? Zobaczmy się podczas trasy Intymnie… – mówi Anita Lipnicka.

Anita Lipnicka „Intymnie” 25 lat na scenie

Aula UAM
niedziela, 20 czerwca, godzina 19:00
bilety od 89 PLN

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz