POZnań

Woda pojawiła się w basenach na os. Zwycięstwa

Basen na osiedlu Zwycięstwa  Foto: materiały prasowe / UMP

Nowa pływalnia na os. Zwycięstwa na Winogradach przeszła już próby i rozruchy technologiczne. Obiekt został zgłoszony do odbioru odpowiednim służbom, a niecki basenowe napełniono już wodą.

Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane przed terminem założonym w harmonogramie. W ubiegłym tygodniu pływalnia została odebrana przez straż pożarną, która sprawdzała budynek pod kątem bezpieczeństwa. Kolejnymi krokami będą odbiory przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zakończyły się również prace nad zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Budowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Pływalnia jest podobna do obiektu na os. Piastowskim. W środku znajdziemy dwa baseny. Większy z nich mieści sześć torów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny, w którym będzie mogło przebywać kilkunastu odwiedzających. Składa się z dwóch połączonych ze sobą niecek, w jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów.

Przewidywany termin udostępnienia pływalni mieszkańcom przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji to marzec 2021 roku, zależny jest on jednak od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz