Aglomeracja

Baseny i siłownie jednak (częściowo) otwarte?

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu - Termy Maltańskie   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W czerwonej strefie, której od soboty znajdzie się między innymi Poznań, zawieszona zostaje działalność klubów fitness, basenów i aquaparków. Takie były przynajmniej początkowe komunikaty. W piątek wieczorem się to zmieniło.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii koronawirusa obejmujące m.in. zawieszenie od soboty działalności basenów i aquaparków w żółtych i czerwonych strefach.

Informacja ta spotkała się z oporem polskiego środowiska pływackiego.

Przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych – argumentowała mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak w mediach społecznościowych.

W piątek była pływaczka poinformowała, że przedstawiła wicepremierowi, ministrowi sportu Piotrowi Glińskiemu i wiceminister resortu Annie Krupce stanowisko środowiska pływackiego i przedstawicieli dyscyplin związanych z pływalniami. Dziękuję za rozmowę i wysłuchanie. Myślę, że udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej – podkreśliła.

Ministerstwo Sportu ogłosiło na swoim profilu na Twitterze w piątek około godziny 19:00 nowe zasady dotyczące właśnie siłowni i basenów.

Z basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni lub w szkole – czytamy w komunikacie.

Z siłowni i centrów fitness będą mogły natomiast korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Fabryka Formy - nowa siłownia Foto: materiały prasowe idPR
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Czyli co? Teraz kazdy trening to oficjalne zawody w podnoszeniu ciężarów? 😀 Jeszcze trzeba kluby otworzyć jako miejsca kultu religijnego, gdzie czci się Dionizosa 😀

  • Gliński ten od cenzury jest teraz ministrem sportu? Tylko tytułami się wymieniają nieroby. Widzicie to , ratownik na basenie i policjant to standard teraz będzie . Może jakaś beczka z WOT . Już czekam na dantejskie sceny taplaniny – żołnierka WOT utonęła w basenie w cZasie pościgu za dzieckiem które weszło do basenu bezprawnie. Tych ludzi trZeba odsunąć od władzy.