POZnań

Radni apelują o decyzję MEN w sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów

Matura 2013 w XVII LO w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Część Radnych Miasta Poznania zaapelowało do Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej, by jak najszybciej podjął decyzje dotyczące przesunięcia terminów przeprowadzenia matur w 2020 roku oraz odstąpienia od przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Pod apelem podpisali się Radni Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Prawa do Miasta.

W imieniu tegorocznych maturzystów, ośmioklasistów, ich rodziców i nauczycieli, zwracamy się do Pana Ministra o podjęcie szybkich decyzji dotyczących przesunięcia terminów przeprowadzenia matur w 2020 roku oraz odstąpienia od przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty – piszą Radni – trudno sobie wyobrazić, że w trwaniu pandemii uda się je przeprowadzić w sposób bezpieczny i niezagrażający życiu oraz zdrowiu uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych szkół i ich najbliższych.

Radni podkreślają, że mimo zaangażowania wielu nauczycieli w zdalne prowadzenie lekcji, nie ma zapewnionych przez MEN możliwości technicznych i sprzętowych pozwalających na dobre przygotowanie uczniów do egzaminów.

Pod listem podpisali się radne i radni: Dorota Bonk-Hammermeister, Wojciech Chudy, Monika Danelska, Małgorzata Dudzic-Biskupska, Grzegorz Ganowicz, Bartłomiej Ignaszewski, Grzegorz Jura, Wojciech Kręglewski, Dominika Król, Agnieszka Lewandowska, Maria Lisiecka-Pawełczak, Marta Mazurek, Łukasz Mikuła, Filip Olszak, Halina Owsianna, Przemysław Polcyn, Andrzej Rataj, Paweł Sowa, Marek Sternalski, Anna Wilczewska, Małgorzata Woźniak, Konrad Zaradny.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz