Sport

Chodziarz wygrał bieg nad Rusałką!

City Trail nad Rusałką  Foto:  Katarzyna Goździewska /City Trail - materiały prasowe

Ścieżki nad Rusałką po raz kolejny gościły zawodników startujących w przełajowym cyklu City Trail. Na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 670 zawodników, a najszybszym okazał się Łukasz Nowak. Kobiecą rywalizację wygrała Malwina Misjan. W biegach juniorów wzięło udział 166 młodych sportowców.

Wynik Łukasza Nowaka to 15:25. Drugie miejsce zajął Tomasz Przybylak – jego czas to 15:38. Jako trzeci do mety dotarł Krzysztof Stefanowicz (czas 15:44).

Dzisiaj warunki były bardzo ciężkie, co mi sprzyjało – koledzy ślizgali się, męczyli, a ja poradziłem sobie lepiej na tych błotnistych ścieżkach – może jestem bardziej przyzwyczajony do siłowego biegania. Zaskoczył mnie zawodnik, który skończył rywalizację na drugim miejscu, bo spodziewałem się tasowania z innymi biegaczami. Po dzisiejszym biegu mamy bardzo ciekawą sytuację w klasyfikacji generalnej i tak naprawdę jest nas kilku, którzy mają szansę wygrać cykl – podkreślił po biegu olimpijczyk z Londynu w chodzie sportowym na 50 km – Łukasz Nowak.

Na cykl składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław). Kolejny w Poznaniu jest zaplanowany na 18 stycznia, a następne: 22 lutego i 28 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Rusałka.

Użyte w artykule zdjęcia: Katarzyna Goździewska /City Trail - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz