POZnań

Szkolenie Grupy Realizacyjnej

Szkolenie Grupy Realizacyjnej  Foto: materiały prasowe / KMP

Treningi i szkolenia dla poznańskich policjantów z Grupy Realizacyjnej to codzienność. Stale muszą być w formie, gotowi na każde wezwanie. Dlatego jak tylko otrzymali z Urzędu Miasta Poznania możliwość przeprowadzenia szkolenia w opuszczonym budynku nie wahali się ani chwili. W końcu nie zawsze jest możliwość zainscenizowania w celach szkoleniowych tylu wariantów policyjnych taktyk.

Policjanci z Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 14 listopada br. szkolili się z taktyk poruszania się w budynkach zamkniętych i zatrzymywania niebezpiecznych osób w pomieszczeniach. Wszystko dzięki Urzędowi Miasta Poznania, który udostępnił funkcjonariuszom budynek przeznaczony do rozbiórki, z uwagi na planowane inne inwestycje w tym miejscu.

Policjanci z tzw. GRki stale trenują i podnoszą swoje umiejętności. W akcji liczy się każdy ich ruch, każda sekunda i wszystko musi być przemyślane. Tylko dobrze wyćwiczone taktyki pozwalają działać bez pomyłek, z pełnym profesjonalizmem. Funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej biorą udział w zatrzymaniach niebezpiecznych przestępców. Są wysyłani na miejsca przestępstw, reagują na bandyckie zachowania grup przestępczych.

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu Grupa Realizacyjna istnieje od 2002 roku. Funkcjonariusze tej elitarnej grupy na co dzień patrolują ulice. W każdej chwili są jednak gotowi do najbardziej skomplikowanych akcji. Współpracują z wydziałami kryminalnymi, jak również z Centralnym Biurem Śledczym. Chętnie i często pojawiają się na różnych imprezach organizowanych dla mieszkańców miasta. Prezentują zazwyczaj swoje wyposażenie i umiejętności.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / KMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz