POZnań

Rondo Żegrze z sygnalizacją świetlną

Górny Taras Rataj - prace na Żegrzu  Foto: UMP

Na przebudowanym rondzie Żegrze od najbliższego czwartku, 29 sierpnia, kierowcom udostępnione zostaną wszystkie pasy ruchu. Również tego dnia zacznie działać na stałe sygnalizacja świetlna, której zadaniem będzie ułatwienie bezpiecznego przejazdu przez rondo. Jeżeli wszystkie odbiory przebiegną pomyślnie, to na początku września tramwaje pojadą całą przebudową trasą tramwajową na Górnym Tarasie Rataj.

Po korekcie oprogramowania i testach przeprowadzonych w połowie sierpnia stwierdzono, że sygnalizacja na rondzie działa prawidłowo. Ustalono również, że po otwarciu całego ronda jej działanie będzie wciąż monitorowane, by – w razie potrzeby – zastosować kolejne, optymalizujące ruch rozwiązania.

Dzień po uruchomieniu sygnalizatorów na rondzie Żegrze testom poddane zostanie działanie takich urządzeń w dwóch innych miejscach na przebudowywanym Górnym Tarasie Rataj. W piątek, 30 sierpnia, około południa rozpoczną się testy sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych przy przejściu dla pieszych przy przystanku “Osiedle Czecha” oraz w rejonie Estakady katowickiej – na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej.

Prace na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze prowadzone są w ramach zadania “Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Uzyskał on dofinansowanie unijne. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie torowiska tramwajowego na przebudowywanym odcinku trasy.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz