Jak pięknie w Ogrodzie Dendrologicznym!

Autor: miarecki. Poznań, 12 Sierpnia 2019

Lato sprzyja spacerom, a jeśli poszukujemy ostoi przed zgiełkiem i leśnej aury w środku miasta doskonałym miejscem do odwiedzenia jest Ogród Dendrologiczny Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie. Ogród Dendrologiczny urzeka naturalnością, to swoista enklawa ciszy i spokoju, a od niedawna można w nim wypocząć korzystając z oryginalnych ławek. W ogrodzie odbyły się międzynarodowe studenckie warsztaty Mood for Wood.

Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. W tym roku jedna z takich drewnianych konstrukcji powstała w Ogrodzie Dendrologicznym.

Siedzisko mające służyć osobom odwiedzającym Ogród jako miejsce do wypoczynku i kontemplacji przyrody zostało zaprojektowane oraz własnoręcznie wykonane przez studentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier pod okiem poznańskich projektantów Jana Ankiersztajna i Aleksandra Nowaka.

Organizatorami warsztatów był SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji.

Użyte w artykule zdjęcia: Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe, Dawid Majewski Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe, Dawid Majewski / Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe, Dawid_Majewski Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe, Tomasz Dworek
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.