BizNews

Kolejne Solarisy dla Berlina

Solaris - flota pojazdów  Foto: amjphotography.pl / Solaris - materiały prasowe

BVG, berlińska spółka transportu publicznego, już po raz kolejny wybrała pojazdy marki Solaris.

Zgodnie z nowo podpisanym kontraktem, do końca 2020 roku do Berlina zostanie dostarczonych 90 bezemisyjnych autobusów o długości 12 metrów.

To jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie. Zgodnie z ustaleniami, realizacja kontraktu zostanie rozłożona na kilka etapów. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w trzech kolejnych transzach.

W latach 2015-2019 wielkopolski producent zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem, flota solarisowych pojazdów elektrycznych obsługiwanych przez BVG będzie liczyła 125 sztuk.

Solarisy Urbino 12 electric to doceniany na arenie międzynarodowej model nagrodzony tytułem „Bus Of The Year 2017”. Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów. Na komfort jazdy będą miały wpływ takie udogodnienia, jak system klimatyzacji, monitoring oraz dostępne dla pasażerów gniazdaUSB. W autobusach zamontowany zostanie system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, amjphotography.pl / Solaris - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz