K U L T U R A

Marek Lapis: Biało-Czerwona

Projekt Bialo Czerowna  Foto: materiały prasowe

Biało-Czerwona, to wieloletni projekt społeczny dokumentalisty Marka Lapisa. Na kanwie dwóch barw portretuje polskie społeczeństwo,niby je znamy, ale dzięki niemu możemy spojrzeć z innej perspektywy. Spotkanie z autorem odbędzie się w Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska przy ulicy Św. Marcin 75, w czwartek 7.03 o godzinie 18:00.

Marek Lapis – ur. 1968. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Jest członkiem zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski i Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE. W 2018 roku otrzymał od Starostwa Poznańskiego Nagrodę I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, został odznaczony medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Jest wykładowcą międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie oraz pomysłodawcą i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących.

W swoim projekcie Marek zadaje zdjęciami pytania, często takie które uwierają. W czasach transformacji oraz burzliwych współczesnych przemian społecznych i politycznych barwy biała i czerwona nabierają szczególnego znaczenia w przestrzeni publicznej. Materialna książka i eBook wydane są na dwóch rynkach: polskim i amerykańskim. Porozmawiamy też o realizacji projektów długoterminowych i rynku photobooków w Polsce. Projekt powstawał między 2009, a 2017 rokiem i został zakończony wydaniem albumu pod tym samym tytułem.

W listopadzie 2017 roku na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbył się wernisaż wystawy tego samego projektu, obecnie wystawa różne części naszego kraju.

Prowadzącym spotkanie będzie pani dr hab. Anna Weronika Brzezińska- etnolożka Wydział Historyczny UAM. Autorem projektu książki jest Adrian Mirgos.

Marek Lapis: „Biało-Czerwona”
Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska, ul. Święty Marcin 75, wejście w oficynie, Poznań.
Czwartek, 7.03, godzina 18:00

Wstęp bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: Marek Lapis, materiały prasowe / Marek lapis, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz