SieBuduje

Nowa Podgórna otwarta na miasto

Nowa Podgórna  Foto: materiały prasowe

Przestrzeń miejska powinna być bezpieczna, ogólnodostępna, atrakcyjna estetycznie i funkcjonalna. Przed inwestorami rewitalizującymi budynki stoi pytanie o stopień ingerencji w architekturę. Czy należy odtwarzać fasady, układ przestrzenny czy tworzyć nowe projekty? Przed takim zadaniem stoją także nowi właściciele kamienic przy ul. Podgórnej.

Inwestor fundusz Structure Capital odnawiając dwie kamienice stanowiące część poszpitalnego kompleksu chce wpisać się w działania rewitalizacyjne centrum Poznania.

Dziś wiele budynków jest nie tyle odnawianych co przystosowywanych do współczesnych wymogów funkcjonalnych i technicznych.

W przypadku Nowej Podgórnej projektanci zamierzają pozostawić układ, formę oraz wysokość kamienic, ale chcą także w części obiektu zaproponować nowoczesne rozwiązania przestrzenne.

Ponadto inwestor chce ożywić zdegradowaną przez lata otwartą przestrzeń dawnego szpitala. Udostępniona zostanie mieszkańcom i turystom znajdującą się na terenie zabytkowa baszta.

Realizacja Nowej Podgórnej, dwóch budynków przy ulicy Podgórnej 7 i 9, zakłada stworzenie kompleksu hotelowego z funkcjami dodatkowymi, takimi jak: restauracja, sale konferencyjne, spa oraz fitness. Na górnych kondygnacjach mają znajdować się apartamenty mieszkalne z widokiem na całe centrum Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek, materiały prasowe,

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Spróbuje konstruktywnie.
    Myslę, że 99% czytelników wymiotuje po przeczytaniu bełkotu z pierwszego akapitu.
    Pozostały 1% stanowią zapewne architekci i inni “kreatorzy przestrzeni”.
    Ci się do niego onanizują.
    Drogi Redaktorze, czytaj proszę własne wypociny, zapewniam, że wyjdzie Ci to na dobre.