SieBuduje

Była Alfa, będzie akademik

Św. Marcin - prace remontowe  Foto: Tomasz Dworek

Kolejny z wieżowców Alfy przy św. Marcinie przejdzie wkrótce metamorfozę. Warszawska spółka, która kupiła budynek, zamieni go w prywatny akademik. Ma się w nim powstać 140 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym.

To kolejna ważna dla tego fyrtla inwestycja w wieżowcach Alfy. Ostatnio pisaliśmy m. in. o nowym hotelu Altus, który powstał w tym kompleksie. Pisaliśmy o tym tutaj.

Kolejny budynek kupiła spółka z grupy kapitałowej Gent Holding, która przy realizacji inwestycji współpracować będzie z poznańskim biurem projektowym ADS. To ono jest odpowiedzialne za rewitalizację i przebudowę najważniejszych ulic miasta w ramach projektu Projekt Centrum.

Proces rewitalizacji LIV Poznań obejmuje przebudowę obiektu na wielu płaszczyznach poprzez nadanie nowej jakości i przywrócenie świetności budynku sprzed lat z zachowaniem poszanowania do tradycji – informuje portal propertynews – zachowane zostaną świąteczne elementy dekoracyjne budynku oraz neon Miasto Projekt, które znajdują się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Nowy akademik powstaje nie tylko z myślą o studentach, ale także absolwentach, którzy rozpoczynają dopiero swą karierę zawodową. Pierwsi lokatorzy będą mogli tutaj zamieszkać jesienią 2020 roku.

Poznań, jako trzeci co do wielkości największy ośrodek akademicki w Polsce, cieszy się wysokim zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i studentów – podkreśla spółka Gent Holding – atrakcyjność Wielkopolski potwierdzają dane statystyczne: 23 uczelnie wyższe, 110.000 studentów, w tym blisko 3.700 studentów zza granicy.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, materiały prasowe / LIV Poznan/ Gent Holding

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • te tzw.wieżowce na Św.Marcinie to obrzydliwe gmaszyska, które należy jak najszybciej rozebrać a na ich miejsce przywrócić starą przedwojenną zabudowę.