BizNews

Lech pils wśród najlepszych piw

Kompania Piwowarska - browar w Poznaniu  Foto: Kompania Piwowarska

Z trzema medalami wróciły piwa Kompanii Piwowarskiej z zakończonego właśnie profesjonalnego konkursu piwa Good Beer. Książęce Ciemne Łagodne otrzymało srebrny medal w kategorii ciemny lager. Brązowym medalem zostało natomiast uhonorowane Książęce IPA (American pale ale) oraz Lech Pils (jasny lager). We wszystkich edycjach konkursu Good Beer piwa Kompanii Piwowarskiej były dotąd nagradzane 15 razy.

Good Beer to najważniejszy profesjonalny konkurs piwny w Polsce. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ w jurorskim gronie oprócz uznanych ekspertów i znawców piwa z Polski zasiedli także sędziowie międzynarodowi m.in. z USA, Anglii, Belgii czy Szwecji.

Dwunastoosobowe jury, dla którego piwo nie ma żadnych tajemnic, oceniało takie jego parametry jak wygląd, smak, aromat, goryczka oraz wrażenia ogólne. Spośród blisko 150 piw zgłoszonych do konkursu medale otrzymało 30, w tym trzy piwa warzone w browarach Kompanii Piwowarskiej.

Wśród piw najwyżej ocenionych przez jury znalazło się Książęce Ciemne Łagodne, które zdobyło srebro w kategorii ciemny lager. To czwarty z kolei medal dla tego wariantu Książęcego w ramach konkursu Good Beer i drugi – po brązie przyznanym podczas konsumenckiego konkursu piw towarzyszącego 48. Chmielakom Krasnostawskim – medal w tym roku.

Kolejnym piwem z rodziny Książęcego, które spisało się na medal, jest Książęce IPA. W kategorii American pale ale uplasowało się ono na trzecim miejscu podium. Brązowy medal przywieziony z konkursu Good Beer uzupełnił kolekcję nagród Książęcego IPA, w której całkiem niedawno pojawiło się srebro zdobyte podczas tegorocznych Chmielaków.

Trzeci zdobyty przez Kompanię Piwowarską medal – i zarazem drugi brązowy – decyzją jury trafił do Lecha Pils, startującego w kategorii jasny lager.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Kompania Piwowarska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz