BizNews

Kolejny produkt wycofywany ze sprzedaży

Tatar wołowy wycofany ze sklepów Lidl  Foto:

Ze sklepów Lidl wycofano ze sprzedaży kolejny produkt. Po pomidorach w puszce, kapuście pekińskiej, teraz potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia klientów okazał się tatar wołowy. W jednej z partii znaleziono pałeczki Salmonella.

Produkt Tatar wołowy 200 g z terminami przydatności do spożycia do 03 września oraz 06 września o numerze partii 03218218 sprzedawano w sklepach sieci Lidl – czytamy w komunikacie – w trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży.

Producentem tatara jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki. Salmonellę w mięsie znaleziono podczas badań wykonywanych przez Sanepid. Ponieważ producent tatara nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa w tej partii produktu zdecydowano o wycofaniu go ze sprzedaży.

Warto zatem sprawdzić, czy nie mamy go w swojej lodówce. Ze względu na zagrożenie nie zaleca się oczywiście jego spożywania. Jak zapewnia równocześnie producent każda partia produktu przed wprowadzeniem do obrotu podlega badaniom w akredytowanym laboratorium.

Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony – informują przedstawiciele sieci sklepów.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz