Sport

Lech odpadł z eliminacji do Ligi Europy

Liga Europy: Lech Poznań - KRC Genk 0:1- Stadion Miejski Pozna  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Liga Europy: Lech Poznań - KRC Genk 0:1- Stadion Miejski Poznań 16.08.2018 r.

Gdyby nie przegrana w Belgii i szybko stracone bramki w pierwszej połowie przy Bułgarskiej, to można by było się łudzić, że Lech będzie w stanie przejść do kolejnej rundy. Niestety słaba dyspozycja poznaniaków w pierwszej połowie potwierdziła awans Genk do czwartej rundy.

W drugiej połowie widzieliśmy Lecha, który walczył jak równy z równym. Powiedziałem w szatni, że kwestia awansu już jest jasna, ale chcę zobaczyć walkę, ponieważ gramy ostatni mecz – mówił na pomeczowej konferencji trener Kolejorza Ivan Djurdiević

I faktycznie, w drugiej połowie zobaczyliśmy piękne spotkanie, za które kibice po 90 minutach podziękowali okrzykami – “Dzięki za walkę! Kolejorz, dzięki za walkę!”

Trener gości był pod wrażeniem naszych Kiboli

Poznańscy kibice mogą stanowić wzór dla innych. Dopingowali Lecha wiedząc, że już nie będzie w stanie odrobić straty – mówił po spotkaniu Philippe Clement, trener Genku.

Na trzeciej rundzie Lech zakończył swoją przygodę z Ligą Europejską.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Nikt nie zwraca uwagi na błędy Djudjevica: gra trójką pseudoobrońców, awersja do szybkich zmian nieudolnych kopaczy, notoryczne pomijanie jednego z najlepszych piłkarzy ekstraklasy, Łukasza Trałki.