Aglomeracja

Regionalny Kongres Świadków Jehowy

Zgromadzenie Świadków Jehowy na MTP Foto: MTP

Około 8.000 osób z Poznania i jego okolic będzie uczestniczyć w Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy, który odbywać się będzie na terenie MTP w ten weekend. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem Bądź odważny.

Cały program tegorocznego Kongresu składa się z 54 części. Są to przemówienia, słuchowiska, wywiady, czy krótkie filmy. W piątek, a więc pierwszego dnia, jego przedstawionych zostanie 17 części.

Ważnymi i wyczekiwanymi punktami programu będą chrzest, który odbędzie się w sobotę około godziny 12:00 czy niedzielny wykład publiczny pod tytułem Jak nadzieja zmartwychwstania dodaje odwagi? – dodaje Paweł Grupa z Kongresu Regionalnego Świadków Jehowy w Poznaniu.

W ostatnim dniu kongresu zostanie wyświetlony dłuższy film zatytułowany Historia Jonasza – opowieść o odwadze i miłosierdziu. Każdego dnia sesje przed południem i po południu będą rozpoczynały specjalnie przygotowane na tę okazję filmowe programy muzyczne.

Kongres Regionalny Świadków Jehowy odbywać się będzie w pawilonie 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich od piątku do niedzieli (10-12.08).

Użyte w artykule zdjęcia: MTP

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

 • Czyli coroczny kongres fałszywych proroków przed którymi w Biblii przestrzegał Jezus

 • Bądź odważny i sprawdź dokładniej naukę o roku 1914. Nauka ta zakłada, że deptanie Jerozolimy rozpoczęło się w roku 607 p.n.e. i miało trwać 2520 lat. Co na ten temat mówi Biblia? O deptaniu Jerozolimy jest mowa w Łukasza 21:24 i w Objawieniu 11:2. Oba teksty mówią o tym samym, o przyszłym deptaniu Jerozolimy. Święte miasto będzie deptane [to jest symbol wielkiego ucisku] przez narody, przez wyznaczony okres czasu, to jest 42 miesiące. Jak można zamienić 42 miesiące na 2520 lat? Ta zapowiedź nie ma nic wspólnego z wcześniejszym zniszczeniem Jerozolimy, które miało miejsce w 11 roku Sedekiasza. Poza tym, według Biblii nie był to rok 607 p.n.e., lecz 587 p.n.e.

  Siedemdziesięcioletnia niewola babilońska nie rozpoczęła się bowiem w 11 roku Sedekiasza, lecz w 3 roku królowania Jehojakima (Daniela 1:1,2). W celu wprowadzenia w błąd czytelnika, w przekładzie Nowego Świata na początku wersetu z Księgi Daniela 1:2 dodano mylący zwrot: “Z czasem”. Nie ma go w oryginale, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego dopuszczono się tego oszustwa, chyba nietrudno domyślić się.

  Co można sądzić o ewangelii opartej na fałszywej nauce o roku 1914?

  Jezus ostrzegał przed głoszącymi taką ewangelię: “Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: ‘Ja jestem’ i ‘wyznaczony czas przybliżył się’ (sens: ‘blisko jest’). Nie podążajcie za nimi” (Łukasza 21:8). Za kogo m.in. mieli podawać się ci uzurpatorzy, o tym pisze Mateusz: “Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: ‘Ja jestem namaszczony’ i wielu zwiodą” (Mateusza 24:4,5).

  Ani w XIX, ani w XX wieku nikt nie został namaszczony. Nie ma na to żadnych dowodów. Nikt więc nie jest pomazańcem, nikogo też Jezus nie ustanowił nad całym swoim mieniem (Mateusza 24:45-47).

  W 1914 roku miał zakończyć się wielki ucisk. Zamiast tego wybuchła wojna. Rok 1925 miał zaznaczyć się powrotem Abrahama, Izaaka, Jakuba i wiernych proroków starożytności. Kolejna bardziej znana zapowiedź dotyczyła pokolenia, które pamięta wydarzenia z roku 1914. To pokolenie miało nie przeminąć. Dlaczego nie wypełniła się żadna z tych zapowiedzi? Czy rzeczywiście posługuje się nimi Bóg? Jeremiasz powiedział niegdyś do głoszącego fałszywą dobrą nowinę Chananiasza: “Prorok, który przepowiada pomyślność, będzie uznany za proroka prawdziwie posłanego przez Jahwe, gdy się spełni przepowiednia prorocka”. “I rzekł prorok Jeremiasz do proroka Chananiasza: ‘Słuchaj, Chananiaszu! Jahwe cię nie posłał, ty zaś pozwoliłeś żywić temu narodowi zwodniczą nadzieję'” (Jeremiasza 28:9, 15, BT).

  Wiadomym jest, że poprzednie wielkie wojny XIX i XX wieku rozpoczynały się konfliktami między państwami. Żadna z nich nie wskazywała na bliski koniec. Jezus ostrzegał: “Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec” (Mateusza 24:6, NW). Jezus stwierdził, że wojna będąca znakiem rozpocznie się od konfliktu etnicznego: “Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). W wojnie tej będzie użyty “wielki miecz” (Obj 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: “Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą” (Łukasza 21:11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: “i mrozy”. My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: “będą niedobory żywności” są także słowa Jezusa: “i nieporządki” (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Jezus zapowiedział także znaczne wstrząsy (spowodowane użyciem tej broni), niedobory żywości i epidemie wzdłuż i wszerz regionów. To wszystko nie miało trwać ponad 100 lat! To wszystko miało towarzyszyć tylko tej wojnie, i miało być jedynie “początkiem bólów porodowych” (Mateusza 24:8).

 • W tato ktory nie zyje 16 lat. Powiedzisł mi kiedys po takiej szczerej rozmowie: Synu gdyby to eszydtko mialo sie okazać nie prawdą, to tak warto bylo zyć”
  Tyle na temat.