K U L T U R A

PePePe. Przegląd Piosenki Poznańskiej

Dlaczego nikt nie śpiewa o Poznaniu? To nieprawda! Piosenek o naszym mieście jest sporo! Do muzycznego odkurzenia zapomnianych szlagierów zaprasza Teatr Polski. PePePe, czyli Przegląd Piosenki Poznańskiej odbędzie się w najbliższy weekend na scenie plenerowej przed teatrem.

Aktorzy sięgają po teksty przedwojennych kabaretów, piosenki socrealistyczne, poezję poznańskich twórców i przeboje, które każdy rozpozna po jednej nutce. „Bana do Poznania” nie jest gorsza niż „Jedzie pociąg z daleka”, a „Pegaz Gulczyński” wzrusza niczym „Janek Wiśniewski padł” – informuje Adrian Stanny z działu marketingi teatru.

Premiera będzie miała miejsce w sobotę 30 czerwca, o godzinie 15:00 na Scenie Plenerowej ustawionej przed Teatrem Polskim w Poznaniu, kolejny spektakl, w niedzielę 1 lipca, o 15:00 .

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Bedliński / Instytut Teatralny , T. Dworek

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Widzę że w to dzieło zaangażowany jest MW. Ten sam co molestował dziennikarki w Wyborczej (ma też zarzuty o pobicie jednej), po czym wyleciał z hukiem. Gratuluje doboru personelu. Na pewno taka postać doda splendoru

  • To jest skandal zeby w takie wydarzenie kulturalne byl zaangazowany czlowiek ktory ma zarzuty o molestowanie i pobicie w Wyborczej. Jak Panstwu nie wstyd wspolpracowac z tak odrazajaca postacia.