Sport

11 Poznań Półmaraton w niedzielę!

11. Poznań Półmaraton wystartuje w najbliższą niedzielę 15 kwietnia o godz. 10.00 z ul. Grunwaldzkiej. Trasa obejmie jedną pętlę, a meta będzie się znajdowała na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Organizatorzy zachęcają do dopingowania zawodników na trasie, ale też na terenie MTP przygotowano specjalną strefę kibica.

Limit uczestników wynosi 1400 osób. Rejestracja elektroniczna trwa do 12 kwietnia. W zeszłym roku do mety dotarło 10 391 osób, wśród nich jako pierwszy Marcin Chabowski. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Nadolska.

Startując w półmaratonie będzie można pomóc Filipowi i Albertowi. 8-letni Filipek choruje m.in. ma zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu specjalistyczny sprzęt (fotelik rehabilitacyjny połączony z pionizatorem) oraz rehabilitacja. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. 20-letni Albert w październiku ubiegłego roku został pobity i przejechany przez samochód. Obecnej jest w śpiączce w ciężkim stanie i wymaga specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Albert jest podopiecznym Fundacji Bread of Life.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Filipa i Alberta” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja Banku PKO przekaże darowiznę dla dwóch beneficjentów.

Każdy, kto w regulaminowym czasie 3 godzin przekroczy linię mety, otrzyma wyjątkowy pamiątkowy medal, który przedstawia zarys charakterystycznych dla Poznaniu budynków. Przed metą przy budynku „Bałtyk” będzie się znajdowała także strefa kibicowania.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Przemysław Szyszka, Jakub Kaczmarczyk / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz