Aglomeracja

Taksówkarz ukradł portfel

Policja kontroluje taksówki  Foto: materiałiy policyjne

Policjanci z Nowego Miasta wyjaśnili sprawę kradzieży pieniędzy i dokumentów w noworoczny poranek. Złodziejem okazał się kierowca taksówki. W chwili zatrzymania prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że pieniądze oraz portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi mógł stracić wracając po zabawie sylwestrowej taksówką. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zaczęli podejrzewać, że związek z tą kradzieżą może mieć kierowca taksówki.

Przypuszczenia szybko się potwierdziły. Mężczyznę zatrzymano 10 stycznia gdy podjeżdżał autem pod dom. Wtedy też okazało się, że pojazd prowadził pod wpływem alkoholu.

Z ustaleń policjantów wynika, że 45-latek wykorzystując nietrzeźwość klienta skradł mu portfel, a następnie skradzionymi kartami płatniczymi wykonał kilkanaście transakcji. Policjanci zabezpieczyli zakupione przy użyciu kart przedmioty: alkohol, zabawki i akcesoria samochodowe.

Za kradzież pieniędzy i dokumentów oraz posłużenie się kartami płatniczymi grozi teraz mężczyźnie nawet 5 lat więzienia. Ponadto odpowie za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu za co już stracił prawo jazdy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiałiy policyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz