Łazarz

Trwa remont pływalni w parku Kasprowicza

Wizualizacja pływalni w parku Kasprowicza  Foto:

Cały czas trwają prace przy remoncie kompleksu basenów letnich w parku Kasprowicza. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będziemy mogli się tutaj wykąpać na początku wakacji w przyszłym roku.

Obecnie zostały zakończone roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe oraz trwają prace żelbetowe, związane z wykonywaniem zbiorników przelewowych wraz ze zbiornikiem tłocznym, a następnie na przełomie grudnia i stycznia zaplanowano montaż zewnętrznej instalacji wodociągowej – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W tej chwili wymieniane są także okna i drzwi w budynku administracyjno-socjalnym. Montaż ścian i hydrauliki basenów hamownego i pływackiego został zaplanowany na przełom kończącego się i nowego roku.

Baseny letnie znajdują się w jednym z największych parków w mieście, którego powierzchnia to 9,3 ha. Podczas trwającego remontu niecki basenowe brodzika basenów zostaną wyłożone płytami ze stali kwasoodpornej, zamontowane zostaną atrakcje wodne, wybudowane będzie także instalacja wodno-kanalizacyjna i instala technologiczna wody. Zaplanowano również wymianę instalacji elektrycznej oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu wraz z budową toru do street workout i boiska do koszykówki. Odnowiony zostanie również budynek socjalno-administracyjny, który poza wymianą stolarki, zostanie dodatkowo ocieplony.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz