K U L T U R A

Nowa galeria w centrum Poznania

Kramarska d. Pub Pod Korona (2)  Foto: T. Dworek / ROSM

Galeria Jerzego Piotrowicza to nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania. Swoją działalność rozpocznie 26 października wernisażem wystawy Anny Tyczyńskiej.

Wydarzenia w galerii będą inspirowana twórczością Jerzego Piotrowicza i pamięcią o tym ekscentrycznym artyście, który skupiał wokół siebie wielu znanych animatorów kultury, ludzi sztuki, artystów.

Miejsce na galerię jest nieprzypadkowe, to tam, w pubie „Pod Koroną” przed laty artysta i jego znajomi artyści spotykali się, by rozmawiać o sztuce i o życiu. To tam wielu widziało go ostatni raz, tam miał swoi ulubiony stolik. Galeria Piotrowicza będzie przede wszystkim miejscem poświęconym jego osobie, ale także artystom mu pokrewnym.

Pomysłodawcą i inspiratorem jest Ryszard Książek – wieloletni współpracownik artysty, prezes Stowarzyszenia Towarzystwa im. Jerzego Piotrowicza. Twórcą i opiekunem programu jest Piotr Tetlak, scenograf i inscenizator, profesor Uniwersytetu Artystycznego

Galeria poświęcona Piotrowiczowi to wstęp do stworzenia programu spotkań poświęconych malarstwu, grafice i teatrowi, podczas których będzie można w praktyce poznać techniki, którymi posługiwał się artysta, oglądać świat i siebie przez pryzmat sztuki.

Program będzie realizowany w siedzibie przy ul. Kramarskiej 3/5 pod patronatem władz Miasta Poznania. Tam bowiem będzie miała miejsce siedziba Towarzystwa im. Jerzego Piotrowicza we współpracy z Fundacją Asocjacji 2006, która jest koordynatorem programu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyjne, T. Dworek / ROSM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz