Aglomeracja

Zostaw samochód, przesiądź się do bimby, skorzystaj z koła

Ulica Słowackiego  Foto: TD

Dzień bez samochodu, to dla części poznaniaków chyba najbardziej wyczekiwany element Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Poznaniu. Tym razem przypadnie on w najbliższy piątek.

Niezbyt często niestety zdarza się taka okazja. Parkingi typu park&ride dopiero powstają. Jest szansa, że gdy inwestycje te zostaną zakończone, kierowcy za cenę biletu ważnego dobę będą mogli na nich zostawić swoje samochody i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Pierwszy taki parking zostanie wybudowany na Piątkowie, ale są planowane kolejne. Pisaliśmy o tym m. in. tutaj.

Póki co muszą nam wystarczyć wydarzenia specjalne, takie jak właśnie Dzień Bez Samochodu, który jest jednym z wielu elementów obchodzonego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego Zarządu Transportu Miejskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu – informują organizatorzy – jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby.

Na specjalne promocje mogą także tego dnia liczyć użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego. Tego samego dnia, a więc w piątek, pierwsza godzina wypożyczenia miejskiego koła* będzie darmowa.

Dzień Bez Samochodu zorganizowany będzie w piątek 22 września.

*koło – to w gwarze poznańskiej cały rower, a nie tylko jego część

Użyte w artykule zdjęcia: TD, UMP, lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz