Jeżyce

Pierwsze tramwaje na Kraszewskiego i udogodnienia dla pieszych

Zwierzyniecka po remoncie torów (4)  Foto: Vision Consulting Group

Od dziś Zwierzyniecką kursują tramwaje! To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Jeżyc, jak i całego Poznania. W ulicy powstały również wygodne wysepki przystankowe, które teraz znajdują się na jednej wysokości.

Cała przebudowa objęła ok. 350 m dróg (od ul. Zwierzynieckiej do Kraszewskiego. Długość samych torów (położonych na płytach fundamentowych, wraz z matami wibroizolacyjnymi, co zapewnia wygłuszony ruch tramwajowy na tym odcinku) to 257 mb.

Najbardziej widoczne zmiany to: droga rowerowa w ulicy Zwierzynieckiej, nowe granitowe nawierzchnie chodników (zgodne z wytycznymi konserwatora zabytków) w ulicy Kraszewskiego, jasnoszare płyty betonowe układane w romb (zgodne z wytycznymi plastyka miejskiego oraz zaakceptowane przez Radę Osiedla Jeżyce) w ulicy Sienkiewicza, ławki na przystankach, nowe kosze na śmieci, 10 stojaki na rowery umiejscowione na powstałej u zbiegu ulic Kraszewskiego i Zwierzynieckiej wyspie.

Z udogodnień zwiększających bezpieczeństwo ruchu odnotować warto wysepkę na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicą Prusa, a także próg zwalniający przy przystanku tramwajowym połączony z przejściem dla pieszych (to z kolei ulica Zwierzyniecka)

Użyte w artykule zdjęcia: Vision Consulting Group

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz